Πήγαμε Βρυξέλλες!

Στο πλαίσιο της διάκρισής μας για το project Teachers4Europe και την ταινία μας με εκπαιδευτικό υλικό “Τα Παπούτσια”, επισκεφθήκαμε κτήρια της Ευρωπαϊκής Ένωσης στις Βρυξέλλες και συναντηθήκαμε με στελέχη της καθώς φυσικά και τον υπεύθυνο του προγράμματος δρ Αργύρη (Άρη) Περουλάκη. Μάθαμε για τις δραστηριότητες της Ένωσης στον τομέα της παιδείας, της μετανάστευσης και της κοινωνικής πολιτικής, συζητήσαμε πού βαδίζει η Ευρώπη και είχαμε την ευκαιρία επίσης στο (πιεσμένο μας) πρόγραμμα να περιηγηθούμε λίγο και στο όμορφο Βέλγιο.

This entry was posted in Δραστηριότητες. Bookmark the permalink.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *